- In stock
JBL 104 SET-BT Black - coaxial monitors with Bluetooth
JBL 104 SET-BT Black - coaxial monitors with Bluetooth
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Volume control | Rotary |
| On/off switch | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Housing material | Metal, Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (max) | 85 W |
| Package width | 205 mm |
| Package height | 335 mm |
| Width | 153 mm |
| Depth | 153 mm |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 300 mm |
| Weight | 3.79 kg |
| Height | 247 mm |
| Manual | Yes |
| Cables included | AC, RCA |
| Built-in display | No |
| Sensitivity | 87 dB |
| Frequency range | 60 - 20000 Hz |
| Line-out Total Harmonic Distortion (THD) | 0.2% |
| Line-in Total Harmonic Distortion (THD) | 1% |
| Line-in balanced impedance | 8 Ω |
| Line-out Total Harmonic Distortion plus Noise (THD+N) (1kHz) | 10% |
| Headphone outputs | 1 |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Audio output | 1/8" stereo headphone with auto speaker mute |
| Audio (L/R) in | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| AC (power) in | Yes |
| Audio input | Bluetooth, 1/8" Aux, RCA, 1/4" TRS balanced |
| Line inputs (RCA) | 1 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 60 W |
| Number of drivers | 4 |
| Number of speakers | 2 |
| Woofer diameter (imperial) | 11.4 cm (4.5") |
| Woofer | Yes |
| Tweeter diameter (imperial) | 1.91 cm (0.75") |
| Tweeter | Yes |
| Warnings | Avoid using the product at very high volume levels for long periods of time., Disconnect the product from the power source before carrying out any maintenance or repair work., Do not expose the product to prolonged moisture. |