Fluid Audio FX80 V2 - active studio monitor
Fluid Audio FX80 V2 - active studio monitor





Fluid Audio FX80 V2 - active studio monitor
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Studio monitors |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| Woofer diameter | 20,3 cm (8") |
| Number of woofer drivers | 1 |
| max SPL | 114 dB |
| Headphone frequency | 35 - 22000 Hz |
| Tweeter diameter (imperial) | 3,04 cm (1,2") |
| Number of tweeter drivers | 1 |
| Height | 340 mm |
| Depth | 254 mm |
| Weight | 7.8 kg |
| Width | 295 mm |
| XLR out | 1 |
| 6.35 mm (1 4-inch) output | 1 |
| Line inputs (RCA) | 1 |
| Material | MDF |