Adam T10S Black Passive subwoofer 130 W
Adam T10S Black Passive subwoofer 130 W



Adam T10S Black Passive subwoofer 130 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Material | Paper |
| Product type | Studio monitors |
| Phase control | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 190 W |
| Subwoofer width | 31.8 cm |
| Subwoofer weight | 12.2 kg |
| Subwoofer depth | 41.3 cm |
| Subwoofer height | 39 cm |
| Quick start guide | Yes |
| Manual | Yes |
| Cables included | AC |
| Line inputs (RCA) | 1 |
| Line outputs (RCA) | 1 |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 0.6% |
| Wireless subwoofer | No |
| Subwoofer sensitivity | 4 dB |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 25.4 cm (10") |
| Subwoofer frequency range | 28 - 120 Hz |
| Subwoofer RMS power | 130 W |
| Subwoofer type | Passive subwoofer |