Adam Audio T5V Black
Adam Audio T5V Black



Adam Audio T5V Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Studio monitors |
| Product colour | Black |
| Width | 179 mm |
| Weight | 5.7 kg |
| Height | 298 mm |
| Depth | 297 mm |
| Built-in display | No |
| Line-in Total Harmonic Distortion (THD) | 0.5% |
| Frequency range | 45 - 25000 Hz |
| Noise level (high gain) | 106 dB |
| Line inputs (RCA) | 1 |
| XLR in | Yes |
| Woofer | Yes |
| Tweeter diameter (imperial) | 4.83 cm (1.9") |
| Tweeter | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Woofer diameter (imperial) | 12.7 cm (5") |