RTV cabinet ETNA 200x42x52 black matt + oak craft
RTV cabinet ETNA 200x42x52 black matt + oak craft
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Preassembled | No |
| Number of doors | 4 door(s) |
| Frame colour | Black |
| Inner colour | Black |
| Surface type | Smooth surface |
| Top material | Particle board |
| Top colour | Black |
| Castor wheels | No |
| Mirror | No |
| Frame material | Particle board |
| Number of shelves | 4 shelves |
| Door colour | Black, Oak craft |
| Illumination | Optional, sold separately |
| Style | Modern |
| Drawers | No |
| Vendor collection name | ETNA |
| Additional information | The photos of the sets show an example arrangement with other furniture from the collection. The remaining models are available for sale separately., Front panels can be repositioned, Handle-free fronts, Self-assembly furniture |
| Door material | MDF |
| Legs material | Plastic |
| Door open type | Pull |
| Shelves | Yes |
| Feet colour | Black |
| Frame finish type | Matt |
| Shelf finish material | Laminate |
| Top finish type | Matt |
| Frame finish material | Laminate |
| Door finish material | Foil |
| Table top finish material | Laminate |
| Door finish type | Matt |
| Depth | 420 mm |
| Frame thickness | 16 mm |
| Width | 2000 mm |
| Height | 520 mm |
| Door thickness | 1.6 cm |
| Set contents | All necessary mounting accessories, Assembly instruction x1, TV cabinet x1 |