Cama TV cabinet QIU 160 MDF white gloss/white gloss
Cama TV cabinet QIU 160 MDF white gloss/white gloss
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Handrails | No |
| Top material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Additional information | Inside the cabinets one shelf each, Optional LED lighting for shelves (extra charge), Fronts opening to the side, Handle-free fronts, Self-assembly furniture, Sides and fronts with visible milling, High gloss worktop without milling, The front overlaps about 3 mm on the middle partition |
| Top colour | White |
| Door material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Preassembled | No |
| Door colour | White |
| Style | Modern |
| Vendor collection name | QIU |
| Frame colour | White |
| Number of shelves | 4 shelves |
| Number of doors | 2 door(s) |
| Shelves material | Glass and chipboard |
| Top finish type | Glossy |
| Frame material | Medium Density Fiberboard (MDF) |
| Shelves | Yes |
| Top finish material | Laminate |
| Drawers | No |
| Thickness of furniture board | 16 mm |
| Height | 570 mm |
| Depth | 420 mm |
| Width | 1600 mm |
| Set contents | Assembly instruction x1, All necessary mounting accessories, TV cabinet x1 |