DVB-T/T2 WIWA H.265 MINI LED Tuner
DVB-T/T2 WIWA H.265 MINI LED Tuner
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Recording | Yes |
| Product colour | Black |
| Video playback | Yes |
| Power requirements | 5V/1.5A DC |
| Power consumption (typical) | 7.5 W |
| Height | 10 mm |
| Weight | 50 g |
| Depth | 30 mm |
| Width | 65 mm |
| Multi-code remote control | Yes |
| Set contents | LED display with infrared receiver, Antenna connector |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | HDMI extension cable, USB cable with splitter |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Audio output | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Supported video modes | 720p, 576p, 1080i, 1080p |
| HD type | Full HD |
| Digital signal format system | DVB-T, DVB-T2 |
| Video formats supported | FLV, 3GP, MKV, M2TS, HEVC/H.265, H264/AVC, TPR, DIVX, TP, VOB, MPEG, MP4, XVID, TS, AVI, MPEG4, MOV |
| Subtitle formats supported | SRT, TXT, SSA, SMI, SUB |
| Audio formats supported | M4A, MP3, ACC |
| Image formats supported | JPEG, BMP, JPG, PNG |