- In stock
DVB-T/T2 tuner WIWA H.265 MINI
DVB-T/T2 tuner WIWA H.265 MINI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Recording | Yes |
| Video playback | Yes |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 7.5 W |
| Power requirements | 5V/1.5A DC |
| Width | 65 mm |
| Depth | 30 mm |
| Weight | 50 g |
| Height | 10 mm |
| Set contents | Infrared receiver, Antenna connector |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | HDMI extension cable, USB cable with splitter |
| Multi-code remote control | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Wi-Fi | Optional |
| Audio output | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Digital signal format system | DVB-T, DVB-T2 |
| Supported video modes | 720p, 1080p, 1080i, 576p |
| HD type | Full HD |
| Video formats supported | DIVX, TP, 3GP, HEVC/H.265, H264/AVC, TPR, AVI, FLV, MPEG4, MOV, TS, VOB, MPEG, MP4, XVID, MKV, M2TS |
| Subtitle formats supported | SMI, SSA, SUB, SRT, TXT |
| Image formats supported | JPEG, JPG, BMP, PNG |
| Audio formats supported | M4A, ACC, MP3 |