Portable TV stand for 32-55 inch TVs, with a maximum weight of up to 25 kg and VESA compatibility up to 400x400 mm. It features angle adjustment, a storage shelf and height adjustment from 147 cm to 155 cm.
Portable TV stand for 32-55 inch TVs, with a maximum weight of up to 25 kg and VESA compatibility up to 400x400 mm. It features angle adjustment, a storage shelf and height adjustment from 147 cm to 155 cm.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Portable floor stand for TVs from 32 to 55 inches with a maximum load of 25 kg and VESA compatibility up to 400x400 mm. Features: adjustable tilt, storage shelf and adjustable height from 147 cm to 155 cm.
Features | |
|---|---|
| Purpose | Floor |
| Type | Portable floor stand |
| Product Color | Black |
| Minimum VESA Mounting | 75 x 75 mm |
Specifications | |
| Height (Max) | 155 cm |
| Height (Min) | 147 cm |
| Maximum Loading Weight | 25 kg |
| Maximum VESA Mounting | 400 x 400 mm |
| Storage Shelf | Yes |
Weight Dimensions | |
| Quantity per package | 1 pc. |
Safety Warning | |
| Warnings | Do not exceed the maximum user weight recommended by the manufacturer. Regularly check the mountings and tighten the screws to prevent the monitor/TV from falling. Ensure that the bracket is mounted on a suitable wall/table according to the manufacturer's instructions. |