Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | ONKRON Tilting and swiveling TV bracket for 37"-70" max 36 kg, white. Maximum weight capacity: 36.4 kg, Minimum screen size: 94 cm (37"), Maximum screen size: 177.8 cm (70"), Minimum VESA mount: 100 x 100 mm, Maximum VESA mount: 400 x 400 mm. Tilt angle range: -10 - 2°, Swivel angle range: -70 - 70°, Distance to the wall (min): 4.2 cm, Distance to the wall (max): 45.2 cm. Product colour: White |
| Vendor Homepage | https://onkron-uk.co.uk/products/monitor-desk-mount-for-39-65-inch-lcd-led-oled-screens?_pos=1&_psq=M5-B&_ss=e&_v=1.0 |
| Unit Box Height | 0.045 |
| Unit Box Length | 0.53 |
| Unit Box Width | 0.24 |
| Maximum screen size | 70 " |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 36.4 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 36.4 kg |
| Minimum screen size | 37 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/200 x 100/200 x 200/200 x 400/300 x 300/400 x 200/400 x 300/400 x 400 mm |
| Cable management | Yes |
| Distance to the wall (max) | 452 mm |
| Distance to the wall (min) | 42 mm |
| Easy to adjust | Yes |
| Swivel angle | 140 ° |
| Swivel angle range | -70 - 70 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle | 12 ° |
| Tilt angle range | -10 - 2 ° |
| Type | Full motion |
| Housing material | Plastic/SPCC |
| Product colour | White |
| Manual | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 3900 g |
| Package width | 540 mm |
| Model | M5 |
| Units per Shipping Box | 5 |
| Unit Calculated Volume | 0.006989 cubm |
| Unit Calculated Weight | 3.9 kg |