- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Aluminium TV floor stand with caster wheels
Heavy-Duty steel construction with integrated TV height adjustment
Practical height adjustable shelf for equipment or and camera
Durable caster wheels with locking mechanism and practical D-ring handle for easy movement
Supports most 37'' - 70'' LCD TV's
VESA compatible, max. 600 mm x 400 mm
| Summary | Gembird Aluminum TV floor stand with caster wheels, 37\" - 70\", baltas |. Width: 890 mm, Depth: 2157 mm, Height: 760 mm. Package width: 600 mm, Package depth: 900 mm, Package height: 270 mm |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=12899 |
| Unit Box Height | 0.28 |
| Unit Box Length | 0.9 |
| Unit Box Width | 0.59 |
| Depth | 2157 mm |
| Height | 760 mm |
| Weight | 23500 g |
| Width | 890 mm |
| Package depth | 900 mm |
| Package height | 270 mm |
| Package weight | 26700 g |
| Package width | 600 mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.1487 cubm |
| Unit Calculated Weight | 26.4 kg |