Techly ICA-LCD-2903WH TV mount 94 cm (37") White
Techly ICA-LCD-2903WH TV mount 94 cm (37") White
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Metal |
| Product colour | White |
| Weight | 2.2 kg |
| Manual | Yes |
| Screws included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Distance to the wall (max) | 44.5 cm |
| Swivel angle | 180° |
| Number of pivot points | 3 |
| Distance to the wall (min) | 6.5 cm |
| Tilt angle range | 0 - 12° |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Maximum screen size | 94 cm (37") |
| Minimum screen size | 48.3 cm (19") |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm, 200 x 100 mm, 100 x 100 mm, 200 x 200 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |