MACLEAN WALL MOUNT FOR TV WITH SHELF MC-451
MACLEAN WALL MOUNT FOR TV WITH SHELF MC-451








MACLEAN WALL MOUNT FOR TV WITH SHELF MC-451
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Clamp included | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tiltable | Y |
| Warnings | Do not exceed the maximum user weight recommended by the manufacturer. |
| Maximum screen size | 106.7 cm (42") |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Minimum screen size | 38.1 cm (15") |
| Mounting | Wall mounting |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Number of displays supported | 1 |