Maclean MC-700N TV Monitor Wall Mount Universal max VESA 200x20 23"-43" 30kg Black Extendable Tilting for Small TVs
Maclean MC-700N TV Monitor Wall Mount Universal max VESA 200x20 23"-43" 30kg Black Extendable Tilting for Small TVs
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Easy to install | Yes |
| Clamp included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment type | Manual |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tiltable | Y |
| Warnings | Do not exceed the maximum user weight recommended by the manufacturer. |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Mounting | Wall |
| Minimum screen size | 58.4 cm (23") |
| Suitable for TV | Yes |