- In stock
Triangular jib with handle
Triangular jib with handle
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Shape | Triangle |
| Swivelling | Yes |
| Hanger hole | Yes |
| Material | Plastic, Steel |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | Light grey |
| Maximum load weight | 100 kg |
| Mounting kit | No |
| Adjustable length | Yes |
| Stand width | 20 cm |
| Stand depth | 30 cm |
| Arm length | 73 cm |
| Warnings | Avoid overloading the handle, which can lead to damage., Make sure the holder is securely mounted to avoid the risk of falling., Keep out of the reach of children to prevent accidental use. |