-
−17%
The iSteady M6 is a 3-axis smartphone stabilizer designed for capturing smooth video content. It features 360° infinite rotation, an OLED screen for monitoring settings, and supports devices weighing up to 400g.
The iSteady M6 is a 3-axis smartphone stabilizer designed for capturing smooth video content. It features 360° infinite rotation, an OLED screen for monitoring settings, and supports devices weighing up to 400g.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The iSteady M6 is a 3-axis smartphone stabilizer designed for capturing smooth video content. It features 360° infinite rotation, an OLED screen for monitoring settings, and supports devices weighing up to 400g.
Features | |
|---|---|
| Product type | 3-Axis Smartphone Stabilizer |
| Brand | Hohem |
| Model | iSteady M6 |
Specifications | |
| Weight | 551g (including battery) |
| Material | High-quality composites |
| Loading capacity | 400g |
| Composite mobile width | 58mm~98mm |
| Mechanical area | Pan: 360° infinite rotation; Roll: 335°; Tilt: 335° |
| Operating temperature | 10~45°C |
| Battery capacity | 2600mAh 7.4V/19.24Wh |
| Battery life | Up to 18 hours (under ideal conditions with the stabilizer fully balanced) |
| Charging time | 3 hours (5V/2A) |
Additional information | |
| Features |
|
| Safety Warning | Use the product for its intended purpose to avoid damage or injury. |