The Apexel APL-D6 is a 3-in-1 device that functions as a tripod, gimbal, and selfie stick. It features a telescopic design, adjustable height and length, and a detachable Bluetooth remote control.
The Apexel APL-D6 is a 3-in-1 device that functions as a tripod, gimbal, and selfie stick. It features a telescopic design, adjustable height and length, and a detachable Bluetooth remote control.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Apexel APL-D6 is a 3-in-1 device that functions as a tripod, gimbal, and selfie stick. It features a telescopic design, adjustable height and length, and a detachable Bluetooth remote control.
Features | |
|---|---|
| Product type | Smartphone Gimbal |
| Brand | Apexel |
| Model | APL-D6 |
Specifications | |
| Height adjustment (Tripod) | 25-55cm |
| Length adjustment (Selfie stick) | 25-65cm |
| Integrated phone holder range | 60-100mm |
| Stabilization type | Single-axis stabilization |
| Remote control battery | 65mAh |
| Remote control charging port | Micro USB |
| Stabilizer operating time | Up to 2 hours |
| Material | Aluminum, ABS plastic, PC |
| Coiled length | 19 cm |
| Weight | 230 g |