-
−28%
The TT38 ClickOpen table tripod supports up to 3kg and features a ball head that allows 360° pan and 180° tilt. It is compact, weighing only 0.87kg, making it perfect for easy transport and a variety of shooting angles.
The TT38 ClickOpen table tripod supports up to 3kg and features a ball head that allows 360° pan and 180° tilt. It is compact, weighing only 0.87kg, making it perfect for easy transport and a variety of shooting angles.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The TT38 ClickOpen table tripod supports up to 3 kg and has a ball head that allows 360° panning and 180° tilt. It is compact, lightweight (0.87 kg) and designed for easy transport and a variety of shooting angles.
Features | |
|---|---|
| Product type | Table tripod |
| Brand | Ulanzi |
| Model | TT38 |
Specifications | |
| Loading capacity | 3 kg |
| Weight | 0.87 kg |
| Dimensions (unfolded) | 252 x 56 x 108 mm |
| Dimensions (unfolded) | 200 x 230 x 210 mm |
| Materials | ABS, aluminum alloy, silicone |
Technical data | |
| Panning option | 360° |
| Tilt option | 180° |
| Connection type | 1/4" screw |
Additional information | |
| Features |
|
| Safety warning | Use the product only for its intended purpose to ensure safety. |