Survival knife with a 93mm long black metal blade with both a smooth and serrated edge. Weighs 270g and has a total length of 180mm with a green handle.
Survival knife with a 93mm long black metal blade with both a smooth and serrated edge. Weighs 270g and has a total length of 180mm with a green handle.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Survival knife with a 93 mm long black metal blade with both smooth and serrated edges. Weight 270 g and total length 180 mm with green handle.
Features | |
|---|---|
| Knife type | Survival knife |
| Blade type | Smooth, Serrated |
| Blade material | Metal |
| Product color | Green, Black |
| Blade color | Black |
| Handle color | Green |
Weight and dimensions | |
| Blade length | 93 mm |
| Weight | 270 g |
| Total length | 180mm |