Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Krause Dopplo is a compact double-sided step made of durable aluminum. The non-slip surface ensures safe standing, and the modern silver color gives it a contemporary look.
Technical data | |
|---|---|
| Non-slip surface | Yes |
| Material | Aluminum |
| Number of steps | 4 steps |
| Product color | Silver |
Weight and dimensions | |
| Width | 450mm |
| Folded height | 95 cm |
| Weight | 3.5 kg |
| Height (max.) | 85 cm |
| Folded depth | 16 cm |