Brother DR-421CL printer drum Original 1 pc(s)
Brother DR-421CL printer drum Original 1 pc(s)
Guarantee
6 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, HL-L9310CDW, HL-L9310CDWT, HL-L9310CDWTT, DCP L8410CDW, MFC L8690CDW, MFC L8900CDW, MFC L9570CDW, MFC L9570CDWT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Multipack | No |
| Page yield | 30000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Depth | 225 mm |
| Weight | 1.64 kg |
| Height | 453 mm |
| Width | 423 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Pallet gross weight | 93.2 kg |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.9 cm |
| Products per pallet | 28 pc(s) |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful |
| Warnings | In case of contact with eyes, rinse immediately with plenty of water and seek medical advice., Dispose of used drums at hazardous waste collection points., Avoid direct contact with the substance in the drum. |