Brother DR-3400 printer drum Original 1 pc(s)
Brother DR-3400 printer drum Original 1 pc(s)
Guarantee
6 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Compatibility | HL-L5000D, HL-L5100DN, HL-L5100DNT, HL-L5200DW, HL-L5200DWT, HL-L6250DN, HL-L6300DW, HL-L6300DWT, HL-L6400DW, HL-L6400DWT, DCP L5500DN, DCP L6600DW, MFC L5700DN, MFC L5750DW, MFC L6800DW, MFC L6800DWT, MFC L6900DW, MFC L6900DWT |
| Type | Original |
| Product colour | Black |
| Multipack | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black, White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Page yield | 50000 pages |
| Weight | 630 g |
| Width | 361 mm |
| Depth | 131 mm |
| Height | 228 mm |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Pallet gross weight | 309.6 kg |
| Products per pallet | 81 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet | 27 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.6 cm |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Warnings | Avoid direct contact with the substance in the drum., In case of contact with eyes, rinse immediately with plenty of water and seek medical advice., Dispose of used drums at hazardous waste collection points. |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful |