Actis TH-F413A toner (replacement for HP 410A CF413A; Canon CRG 046 Y 1247C002; Standard; 2300 pages; magenta)
Actis TH-F413A toner (replacement for HP 410A CF413A; Canon CRG 046 Y 1247C002; Standard; 2300 pages; magenta)
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Compatibility | HP LaserJet: M377dw, M452dn, M452nw, M477fdn, M477fdw, M477fnw. Canon: LBP650, MF730. Canon i-SENSYS: LBP653Cdw, LBP654Cx, MF732Cdw, MF734Cdw, MF735Cx. |
| Type | Compatible |
| Black toner page yield | 0 pages |
| Version | Standard |
| Supply type | Single pack |
| Brand compatibility | Canon/HP |
| Printing colours | Magenta |
| Replacement for | HP 410A CF413A / Canon CRG 046 M 1248C002 |
| Colour toner page yield | 2300 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | HP 410A CF413A / Canon CRG 046 M 1248C002 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 28000, TÜV Rheinland (ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798), CE |
| Key benefits | Class A |
| Technology | New |
| Print technology | Laser printing |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard |
| Warnings | Do not dispose of the toner cartridge in the normal household waste. Take to a hazardous waste collection point., Avoid skin and eye contact with toner., Do not inhale toner dust. |