Actis TH-83A Toner (replacement for HP 83A CF283A, Canon CRG-737; Standard; 1500 pages; black)
Actis TH-83A Toner (replacement for HP 83A CF283A, Canon CRG-737; Standard; 1500 pages; black)
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Compatibility | HP LaserJet Pro: M125nw, M127fn, M127fw, M201n, M201dw, M201n, M202n, M202dw, M225dn, M225dw, M225rdn, M226dn, M226dw. Canon i-SENSYS: MF211, MF212w, MF216n, MF217w, MF222dw, MF224dw, MF226dn, MF226dw, MF227dw, MF229dw. |
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 28000, TÜV Rheinland (ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798), CE |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Replacement for | HP 83A CF283A, CRG-737 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Type | Compatible |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| OEM code | HP 83A CF283A, Canon CRG-737 |
| Brand compatibility | Canon/HP |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Supply type | Single pack |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package type | Box |
| Key benefits | Class A |
| Version | Supreme |
| Technology | New |
| Print technology | Laser printing |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard |
| Warnings | Do not inhale toner dust. |