Actis TH-542A Toner (replacement for HP 125A CB542A, Canon CRG-716Y; Standard; 1,500 pages; yellow)
Actis TH-542A Toner (replacement for HP 125A CB542A, Canon CRG-716Y; Standard; 1,500 pages; yellow)
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Compatibility | HP Color LaserJet: CP1215, CP1515n, CP1518ni, CM1312, CM1312nfi. Canon i-SENSYS LB: P5050, P5050n, MF8030Cn, MF8040Cn, MF8050Cn, MF8080c. |
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 28000, TÜV Rheinland (ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798), CE |
| Type | Compatible |
| Supply type | Single pack |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | HP 125A CB542A, Canon CRG-716Y |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Yellow |
| Replacement for | 125A |
| Brand compatibility | HP |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package type | Box |
| Key benefits | Class A |
| Version | Standard |
| Technology | New |
| Print technology | Laser printing |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful |
| Warnings | Do not dispose of the toner cartridge in the normal household waste. Take to a hazardous waste collection point., Do not inhale toner dust. |