Actis TH-44A toner (replacement for HP 44A CF244A; Standard; 1000 pages; black)
Actis TH-44A toner (replacement for HP 44A CF244A; Standard; 1000 pages; black)
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Compatibility | HP LaserJet Pro: M15a, M15w, MFP M28a, MFP M28w. |
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 28000, TÜV Rheinland (ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798), CE |
| Replacement for | HP TH-44A |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Printing colours | Black |
| Type | Compatible |
| Built-in drum unit | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| OEM code | HP 44A CF244A |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Brand compatibility | HP |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Supply type | Single pack |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package type | Box |
| Technology | New |
| Version | Standard |
| Print technology | Laser printing |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard |
| Warnings | Do not inhale toner dust. |