Actis TH-35A Toner (replacement for HP 35A CB435A, Canon CRG-712; Standard; 1500 pages; black)
Actis TH-35A Toner (replacement for HP 35A CB435A, Canon CRG-712; Standard; 1500 pages; black)
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Compatibility | HP LaserJet: P1005, P1006. Canon i-SENSYS LBP: 3010, 3100. |
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 28000, TÜV Rheinland (ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798), CE |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Printing colours | Black |
| OEM code | HP 35A CB435A, Canon CRG-712 |
| Replacement for | HP 35A, CRG-712 |
| Supply type | Single pack |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Compatible |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package type | Box |
| Key benefits | Class A |
| Version | Standard |
| Technology | New |
| Print technology | Laser printing |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful |
| Warnings | Do not inhale toner dust. |