Actis TH-12A Toner (replacement for HP 12A Q2612A, Canon FX-10, Canon CRG-703; Standard; 2000 pages; black)
Actis TH-12A Toner (replacement for HP 12A Q2612A, Canon FX-10, Canon CRG-703; Standard; 2000 pages; black)
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 28000, TÜV Rheinland (ISO/IEC 19752, ISO/IEC 19798), CE |
| Compatibility | HP LaserJet: M1005 MFP, M1319f MFP, 1010, 1012, 1015, 1018, 1020, 1022, 3015, 3020, 3030, 3050, 3052, 3055. Canon FAX L: 95, 100, 120, 140, 160. Canon i-SENSYS MF: 4010, 4120, 4140, 4150, 4270, 4320d, 4330d, 4340d, 4350d, 4370dn, 4380dn, 4660PL, 4690P. |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Replacement for | HP 12A / CRG-703 / FX-10 |
| Type | Compatible |
| Printing colours | Black |
| OEM code | HP 12A Q2612A, Canon FX-10, Canon CRG-703 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Black toner page yield | 2000 pages |
| Brand compatibility | HP |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Package type | Box |
| Key benefits | Class A |
| Version | Standard |
| Technology | New |
| Print technology | Laser printing |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard |
| Warnings | Do not inhale toner dust. |