Waffle iron Ravanson GR-7030 (1100W; black)
Waffle iron Ravanson GR-7030 (1100W; black)



Waffle iron Ravanson GR-7030 (1100W; black)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Knob |
| Non-stick coating | Yes |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Waffle form | Quadrangle |
| Indication light | Yes |
| Housing material | Plastic, Stainless steel |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Number of waffles | 4 waffle(s) |
| Product colour | Inox |
| LED indicators | Power |
| Easy to clean | Yes |
| Power | 1100 W |
| Height | 103 mm |
| Depth | 245.5 mm |
| Weight | 2.12 kg |
| Width | 323 mm |