- In stock.
Toaster WMF KÜCHENminis 414100011, black/stainless steel
Toaster WMF KÜCHENminis 414100011, black/stainless steel
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WMF, WMF |
| Product type | Toasters |
| Model | KITCHENmini 414100011 |
| Length | 115mm, 300mm. |
| Width | 254mm, 125 mm. |
| Height | 171mm, 185 mm. |
| Power | 600W |
| Color | Black, Silver |
| Material | Stainless steel, Plastic |
| Number of slices | 1 |
| Automatic shutdown | No |
| Adjustable browning level | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Bun heating grid | No |
| Removable crumb tray | Yes |
| With audible signal | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional features | Cancel button, Reheat |
| Weight | 1.726 kg. |
| Country of manufacture | CN |