Toaster Ravanson OP-7050 Black, Silver 1200 W
Toaster Ravanson OP-7050 Black, Silver 1200 W










Toaster Ravanson OP-7050 Black, Silver 1200 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Grilling | Yes |
| Number of sandwiches | 4 |
| Product colour | Black, Silver |
| Non-stick coating | Yes |
| Housing material | Plastic, Stainless steel |
| Non-slip feet | Yes |
| Toast making | Yes |
| Storage position | Horizontal/Vertical |
| Easy to clean | Yes |
| Number of waffles | 4 waffle(s) |
| Handle with lock | Yes |
| Indication light | Yes |
| Non-stick coated plates | Yes |
| Power | 1200 W |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Depth | 285 mm |
| Weight | 4.5 kg |
| Width | 335 mm |
| Height | 100 mm |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not touch hot surfaces. |