Toaster HT1010BK Braun
Toaster HT1010BK Braun



Toaster HT1010BK Braun
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BROWN, Brown |
| Product type | Toasters |
| Model | HT1010BK |
| Length | 161mm, 160 mm. |
| Width | 268 mm, 268 mm. |
| Height | 186mm, 186 mm. |
| Weight | 1.128 kg, 1.518 kg. |
| Power | 900W |
| Color | Black color |
| Number of slices | 2 |
| Automatic shutdown | Yes |
| Adjustable browning level | Yes |
| Number of toasting levels | 8 |
| Defrost function | Yes |
| Bun heating grid | Yes |
| Removable crumb tray | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |