- In stock.
Toaster Bosch TAT4P420
Toaster Bosch TAT4P420



Toaster Bosch TAT4P420
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Product type | Toasters |
| Model | TAT4P420 |
| Length | 195 mm, 365 mm. |
| Width | 300mm, 210 mm. |
| Height | 170mm, 240 mm. |
| Weight | 1.67 kg, 2.2 kg. |
| Power | 970W |
| Color | Black, Silver |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Number of slices | 2 |
| Automatic shutdown | Yes |
| Adjustable browning level | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Bun heating grid | Yes |
| One-sided toasting | No |
| Removable crumb tray | Yes |
| With audible signal | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Dimensions: 300 x 170 x 195 mm. Weight: 1.67 kg |
| Country of manufacture | CN |