- In stock
The Bosch TAT3P423 toaster has a stainless steel body and a self-rotating mechanism for even toasting. It features a defrost function, electronic browning control, and a removable crumb tray for easy cleaning.
The Bosch TAT3P423 toaster has a stainless steel body and a self-rotating mechanism for even toasting. It features a defrost function, electronic browning control, and a removable crumb tray for easy cleaning.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Bosch TAT3P423 toaster has a stainless steel body and a self-rotating mechanism for even toasting. It has a defrost function, electronic browning level adjustment and a removable crumb tray for easy cleaning.
Features | |
|---|---|
| Product type | Toaster |
| Brand | Bosch |
| Model | TAT3P423 |
Specifications | |
| Dimensions | 300 mm (W) × 195 mm (H) × 170 mm (D) |
| Weight | 1.35 kg |
| Color | Black |
| Material | Stainless steel |
Technical data | |
| Power | 970W |
| AC voltage | 220-240V |
Additional information | |
| Features |
|
| Safety warning | Use the product only for its intended purpose. |