-
−1%
Toaster Adler AD 3216 750W
Toaster Adler AD 3216 750W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Crumb tray | Yes |
| Warming rack | Yes |
| Control type | Buttons |
| Product colour | White, Grey |
| Auto power off | Yes |
| Built-in display | No |
| Number of slices | 2 slice(s) |
| Reheat function | Yes |
| Stop/cancel button | Yes |
| Removable crumb tray | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Variable crust browning control | Yes |
| Power | 750 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Maximum power | 1000 W |
| Manual | Yes |