TITANUM TKT005K sandwich maker 700 W Black
TITANUM TKT005K sandwich maker 700 W Black




TITANUM TKT005K sandwich maker 700 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Ready indicator | Yes |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Handle with lock | Yes |
| Safety thermostat | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Cool wall housing | Yes |
| Lockable lid | Yes |
| Auto shut-off | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Non-stick coated plates | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Non-stick coating | Yes |
| Power supply input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (typical) | 700 W |
| Easy to clean | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 700 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Indication light | Yes |