The MPM MOP-49M sandwich maker has a non-stick coating and automatic temperature control. Its power reaches 800 W, and the stainless steel body ensures durability.
The MPM MOP-49M sandwich maker has a non-stick coating and automatic temperature control. Its power reaches 800 W, and the stainless steel body ensures durability.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The MPM MOP-49M sandwich toaster has a non-stick coating and automatic temperature control. Its power is 800 W, and the body is made of stainless steel, ensuring durability.
Technical data | |
|---|---|
| Non-stick coating | Yes |
| Automatic temperature control | Yes |
| Indicator light | Yes |
| Handle with lock | Yes |
Design | |
| Product color | Black |
| Cable length | 0.67 m |
Power | |
| Power | 800W |
| AC input frequency | 50 / 60 Hz |
| Supply voltage | 220 - 240V |
Operation | |
| Making sandwiches | Yes |
Material | |
| Housing material | Stainless steel |
Security warning | |
| Warnings | This product is for indoor use only. Keep out of reach of children. Do not touch hot surfaces. |