-
−1%
Philips Viva Collection HD2650/90 toaster 2 slice(s) 950 W Black, Stainless steel
Philips Viva Collection HD2650/90 toaster 2 slice(s) 950 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Buttons, Rotary |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Stop/cancel button | Yes |
| Number of browning levels | 8 |
| Warming rack | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Housing material | Metal |
| Number of slices | 2 slice(s) |
| High-lift mechanism | Yes |
| Crumb tray | Yes |
| Removable crumb tray | Yes |
| Self-centering bread mechanism | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Cord storage | Yes |
| Long slot | Yes |
| Variable crust browning control | Yes |
| Power | 950 W |
| Height | 201 mm |
| Slot size (LxWxH) | 138 x 33 x 122 mm |
| Depth | 300 mm |
| Weight | 1.57 kg |
| Width | 172 mm |