- In stock.
Philips Viva Collection HD2637/90
Philips Viva Collection HD2637/90
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Product type | Toasters |
| Model | HD2637/90 |
| Length | 172 mm, 334 mm. |
| Width | 300mm, 200 mm. |
| Height | 201 mm, 221 mm. |
| Weight | 1.49 kg, 1.5 kg. |
| Power | 800W |
| Color | Silver, Black, Silver |
| Material | Metal, Stainless steel, Plastic |
| Number of slices | 2 |
| Automatic shutdown | Yes |
| Adjustable browning level | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Bun heating grid | Yes |
| Cable length | 0.85 m |
| Removable crumb tray | Yes |
| With audible signal | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | 7 operating modes |
| 1 | For 2 slices. 2 wide slots. Small slice lift function |
| Additional features | Reheating |
| Country of manufacture | CN |