Philips Daily Collection Toaster HD2581/00
Philips Daily Collection Toaster HD2581/00



Philips Daily Collection Toaster HD2581/00
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Stop/cancel button | Yes |
| Number of slots | 2 |
| Non-slip feet | Yes |
| Warming rack | Yes |
| Reheat function | Yes |
| Product colour | White |
| Variable crust browning control | Yes |
| Variable slot width | No |
| Housing material | Plastic |
| Number of slices | 2 slice(s) |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Defrost function | Yes |
| Auto pop-up mechanism | Yes |
| Number of browning levels | 8 |
| Cord storage | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 830 W |
| Power consumption (typical) | 830 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Height | 214 mm |
| Depth | 304 mm |
| Width | 184 mm |
| Manual | Yes |