- In stock.
Philips Daily Collection HD2581/00
Philips Daily Collection HD2581/00
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Product type | Toasters |
| Model | HD2581/00 |
| Length | 275 mm, 304 mm. |
| Width | 156mm, 184 mm. |
| Height | 188mm, 214 mm. |
| Power | 830W |
| Color | White color |
| Material | Plastic |
| Number of slices | 2 |
| Automatic shutdown | Yes |
| Adjustable browning level | Yes |
| Number of toasting levels | 8 |
| Defrost function | Yes |
| Bun heating grid | Yes |
| Removable crumb tray | Yes |
| With audible signal | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 7 operating modes. 2 wide openings. Small slice ejection function. White plastic body |
| Additional features | Reheating |
| Weight | 1.5 kg. |
| Country of manufacture | CN |