-
−4%
Philips 3000 series HD2330/90 sandwich maker 750 W
Philips 3000 series HD2330/90 sandwich maker 750 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dangerous goods | No |
| Lockable lid | Yes |
| Number of sandwiches | 1 |
| Housing material | Phenol-Formaldehyde (PF) |
| Non-slip feet | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Indication light | Yes |
| Cord storage | Yes |
| Non-stick coating | Yes |
| Cable length | 0.75 m |
| Handle with lock | Yes |
| Auto power off | No |
| Grilling | Yes |
| Vertical storage | Yes |
| Non-stick coated plates | Yes |
| Power | 750 W |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Height | 110 mm |
| Depth | 239 mm |
| Weight | 1.69 kg |
| Width | 236 mm |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Warnings | The appliance is intended for indoor use only., Keep out of the reach of children., Do not touch hot surfaces. |