-
−3%
Maestro MR-706-BLACK Toaster Black
Maestro MR-706-BLACK Toaster Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable crumb tray | Yes |
| Indication light | Yes |
| Stop/cancel button | Yes |
| Control type | Buttons, Rotary, Level |
| Number of slots | 2 |
| Number of slices | 2 slice(s) |
| Product colour | Black |
| Reheat function | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum power | 700 W |
| Warnings | The appliance should only be used in well-ventilated rooms., Do not touch hot surfaces during use., Keep away from children. |