- In stock.
Bosch TAT7203
Bosch TAT7203



Bosch TAT7203
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Product type | Toasters |
| Model | TAT7203 |
| Length | 155mm, 327 mm. |
| Width | 292 mm, 195 mm. |
| Height | 184 mm, 215 mm. |
| Weight | 1.96 kg, 2.06 kg. |
| Power | 1050W |
| Color | Silver, Black, Silver |
| Material | Stainless steel, Plastic |
| Number of slices | 2 |
| Automatic shutdown | Yes |
| Adjustable browning level | No |
| Defrost function | Yes |
| Bun heating grid | No |
| Removable crumb tray | Yes |
| With audible signal | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | 7 operating modes |
| 1 | For 2 slices. Small slice lift function. Stainless steel, black |
| Additional features | Reheating |
| Country of manufacture | HK |