-
−1%
Gembird SPK-BT-15-BK portable speaker Mono portable speaker Black 5 W
Gembird SPK-BT-15-BK portable speaker Mono portable speaker Black 5 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Product type | Mono portable speaker |
| On/off switch | Yes |
| Volume control | Touch |
| Product design | Cylinder |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery type | Built-in battery |
| Power source type | Battery, DC |
| DC input voltage | 5 V |
| Height | 93 mm |
| Weight | 305 g |
| Depth | 93 mm |
| Width | 116 mm |
| Certification | LVD, EMC, RED |
| Recommended usage | Universal |
| Card reader integrated | Yes |
| FM radio | No |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Hands-free mode | Yes |
| Easy pairing | Yes |
| Maximum memory card size | 32 GB |
| Built-in microphone | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cables included | USB |
| Manual | Yes |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 85 dB |
| RMS rated power | 5 W |
| Bluetooth | Yes |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth version | 5.0 |
| AUX in | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector type | Micro-USB |
| Bluetooth range | 10 m |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Input current | 1.5 A |
| Bluetooth frequency band | 2402 - 2480 GHz |
| Harmonized System (HS) code | 85182200 |
| Number of speakers | 1 |
| Sustainability certificates | RoHS |