-
−1%
Esperanza EP153 USB 2.1 Speaker Set 6 W Black
Esperanza EP153 USB 2.1 Speaker Set 6 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Weight | 570 g |
| Recommended usage | PC / Laptop |
| Product colour | White |
| Power source | USB |
| Power requirements | 5V |
| Audio output channels | 2.1 channels |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Blue |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Volume control | Rotary |
| RMS rated power | 6 W |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| AirPlay | No |
| Height | 130 mm, 75 mm |
| Subwoofer RMS power | 6 W |
| Depth | 95 mm, 45 mm |
| Width | 115 mm, 65 mm |
| Satellite speaker impedance | 3 Ω |
| Number of satellite speakers | 2 |
| Satellite speaker frequency range | 180 - 20000 Hz |
| Satellite speaker type | 2-way |