- In stock
-
−1%
Esperanza EP119 2-way Black Wired 6 W
Esperanza EP119 2-way Black Wired 6 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Recommended usage | PC |
| Frequency range | 60 - 20000 Hz |
| Power requirements | 5V |
| Impedance | 4 Ω |
| Power source type | AC |
| RMS rated power | 6 W |
| Weight | 1 kg |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 1 m |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connector | USB |
| Speaker type | 2-way |
| Headphone out | Yes |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Amplifier | No |
| Housing material | Plastic |