Esperanza EGS107 Speakers 2.1 USB LED 5 W Black
Esperanza EGS107 Speakers 2.1 USB LED 5 W Black





Esperanza EGS107 Speakers 2.1 USB LED 5 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Studio |
| Power source | USB |
| Power requirements | 5V |
| Headphone frequency | 160 - 20000 Hz |
| Width | 130 mm |
| Depth | 100 mm |
| Weight | 670 g |
| Height | 130 mm |
| Volume control | Rotary |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Bluetooth | No |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| AirPlay | No |
| USB connector | USB |
| Amplification device included | No |
| Housing material | Plastic |
| RMS rated power | 5 W |
| Number of satellite speakers | 2 |
| LED backlight | Yes |
| Satellite speaker type | 2-way |
| Frequency range | 20 - 20 Hz |
| Impedance | 4 Ω |