-
−1%
Defender SPK-240 loudspeaker Black Wired 6 W
Defender SPK-240 loudspeaker Black Wired 6 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | USB |
| USB output voltage | 5 V |
| Certification | ROHS/CE |
| Product colour | Black |
| Recommended usage | Universal |
| Housing material | MDF |
| Frequency range | 100 - 18000 Hz |
| RMS rated power | 6 W |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connectivity | Yes |
| USB charging | Yes |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |