Defender SPK-170 loudspeaker Black Wired 4 W
Defender SPK-170 loudspeaker Black Wired 4 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | USB |
| DC input voltage | 5 V |
| Recommended usage | PC |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power |
| On/off switch | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Warranty card | Yes |
| Manual | Yes |
| Frequency range | 200 - 18000 Hz |
| RMS rated power | 4 W |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Magnetically shielded | Yes |
| Equalizer | No |
| Mid-range driver diameter (imperial) | 6.35 cm (2.5") |
| Speaker position | Satellite |
| Number of mid-range drivers | 1 |
| Number of drivers | 1 |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Tweeter | No |
| Woofer | No |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Amplifier | Built-in |